Up Up Hippo - eko-gra na telefon i butelkę

Up Up Hippo - eko-gra na telefon i butelkę

Opublikowany

Up Up Hippo to niekomercyjna gra mobilna i edukacyjne narzędzie w walce o czystą i zieloną Ziemię. Aby w nią zagrać potrzebna jest pusta, plastikowa butelka. Zgniatając ją, gracz steruje główną postacią gry.

Bohaterem Up Up Hippo jest sympatyczny, nieco niezdarny hipopotam, który żeby się ruszyć potrzebuje do pomocy kilku plastikowych butelek. Zgniatając butelkę, gracz pomaga hipopotamowi latać, pływać, skakać i wreszcie ukończyć misję – wyrzucić plastikową butelkę do właściwego pojemnika. Up Up Hippo to prawdziwe edukacyjne wyzwanie: dzieci uczą się, że zgniecione opakowanie zajmuje mniej miejsca w śmietniku, a one same bawiąc się, dbają o naturalne środowisko. Interfejs i projekt graficzny zainspirowane są powietrzem i tym, co można z niego zrobić. Główny bohater jest balonem, a świat, w którym się porusza, jest pełen nadmuchiwanych elementów. Wygląd gry sugeruje, że to powietrze usunięte ze zgniecionej butelki napędza całą zabawę.Czy świat można uratować jedną plastikową butelką?

Z pewnością nie, ale jedna butelka może dać początek codziennej walce z nadmiarem śmieci wokół nas. Niezgniecione butelki plastikowe zwiększają o 80% objętość śmieci, co skutkuje częstszym transportem odpadów, gdyż śmieciarki zamiast śmieci, wożą powietrze. Mimo kampanii społecznych, bardzo trudno zmienić przyzwyczajenia dorosłych. Dlatego PepsiCo Polska, dla której agencja Deloitte Digital stworzyła aplikację, ma nadzieję, że wyzwania rzuconego przez Hippo podejmą się z dziećmi również rodzice.

Tematyka proekologiczna coraz częściej skierowana jest do najmłodszych. Dzieci najszybciej uczą się przez zabawę, a dzięki aplikacji Up Up Hippo zgniatanie butelek staje się przyjemnością – nie obowiązkiem. To prosta droga do kształtowania nawyku prawidłowego gospodarowania plastikowymi odpadami. Projekt Up Up Hippo wpisuje się w filozofię PepsiCo, w której korporacja zobowiązuje się dbać o naturalne zasoby poprzez wspieranie nauki i innowacyjności, a także szuka nowych sposobów na ograniczenie zużycia wody, ziemi, energii i opakowań.


Up Up Hippo dostępny jest na iOS i Android 
Więcej na YouTube i upuphippo.com 


Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

UpUpHIPPO_ecoApp_01.jpg

grafika | 223 KB

Pobierz
UpUpHIPPO_ecoApp_02.jpg

grafika | 176 KB

Pobierz
UpUpHIPPO_ecoApp_03.jpg

grafika | 192 KB

Pobierz
UpUpHIPPO_ecoApp_04.jpg

grafika | 311 KB

Pobierz
UpUpHIPPO_ecoApp_05.jpg

grafika | 214 KB

Pobierz

Up Up Hippo – eco-game for mobile and bottle

Up Up Hippo is a non-commercial mobile game and educational tool in a battle for clean and green Earth. To play the game you need an empty plastic bottle. Crushing it allows the player to control the protagonist of the game.